Powiedzieliśmy: Mamy dość!

Powiedzieliśmy to głośno i wyraźnie stojąc 21 kwietnia pod oknami Ministerstwa Edukacji. Wykrzyczeliśmy że mamy dość tego chaosu i zamieszania spowodowanego pośpiesznym wprowadzeniem nieprzemyślanej i nikomu niepotrzebnej reformy. Dość wprowadzania, z nikim nie konsultowanych, zmian w prawie oświatowym. Nazywania podwyżkami drobnej korekty zarobków sfinansowanych pieniędzmi z odebranych  dodatków (m. in. wiejskiego), ograniczeń urlopów dla poratowania zdrowia itp.

Było nas ok. 5 tysięcy nauczycieli  Czytaj dalej

Czytaj więcej: Powiedzieliśmy: Mamy dość!

Zapłakany protest

Zimno wiatr i siąpiący deszczyk przywitał przybyłych do Warszawy 19.11.2016r. uczestników Ogólnopolskiej Manifestacji „NIE dla chaosu w szkole”.

Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego zakwitł w tym dniu tysiącami parasolek, flag i transparentów. A pod nimi około 50 tysięcy nauczycieli, rodziców, samorządowców, przedstawicieli organizacji politycznych i społecznych oraz niezrzeszonych. Łączyło ich jedno:

Czytaj całość, zobacz zdjęcia

Czytaj więcej: Zapłakany protest

Nie dla chaosu w szkole

Kilkaset osób zgromadziło się 10 października przed Urzędem Wojewódzkim w Opolu aby zaprotestować przeciwko planowanej reformie edukacji, która spowoduje chaos i zwolnienia w oświacie. Była to jedna z 17 pikiet w dużych miastach przygotowanych przez ZNP.

Opolską pikietę w obronie polskiej szkoły zorganizował Zarząd Opolskiego Okręgu ZNP dając okazję środowiskom związanym z oświatą, rodzicom, nauczycielom i samorządowcom okazję do wyrażenia swego niezadowolenia z zapowiedzianego, niepotrzebnego „trzęsienia ziemi” w oświacie.

Czytaj całość, zobacz więcej

Czytaj więcej: Nie dla chaosu w szkole

Na szkoleniu w Jaszowcu

Zadowoleni i mądrzejsi o wiedzę zdobytą na szkoleniu wracali aktywiści związkowi z oddziałów ZNP w Namysłowie i Pokoju z Jaszowca. Wyjazd ten, w dniach 06 – 08 maja 2016 r., pozwolił nie tylko na podniesienie kompetencji związkowych ale też na regenerację sił po roku pracy zawodowej i związkowej. Nowowyremontowany Dom Wypoczynkowy "Nauczyciel" zapewniał idealne warunki do nauki i wypoczynku. 

Realizacja programu rozpoczęła się już w piątek wieczorem od spotkania z prezesem ZNP kol. Sławomirem Broniarzem.

Czytaj całość

Czytaj więcej: Na szkoleniu w Jaszowcu

Turniej Halowej Piłki Nożnej w Praszce

W sobotę 5. grudnia 2015 r. w Hali Sportowej „Kotwica” w Praszce odbył się  IV Ogólnopolski Turniej Pracowników Oświaty w Halowej Piłce Nożnej.

Po zaciętych  meczach rozegranych systemem „każdy z każdym” zwycięzcą został zespół z Praszki. Drugie miejsce zajął zespół z Kędzierzyna-Koźla, a trzecie zespół z Włoszczowej.

Turniej stał na dobrym poziomie , rywalizacja przebiegała w miłej i sportowej atmosferze.

Czytaj całość

Czytaj więcej: Turniej Halowej Piłki Nożnej w Praszce